Kim jesteśmy?

Fundacja powstała w 2006 roku. Jej założycielem i mentorem jest Stefan Wójcicki – wieloletni kaskader filmowy. Udar mózgu przyjaciela Stefana, Bogusia Michalaka – również kaskadera filmowego, stał się motorem do stworzenia Fundacji, która zaopiekowałaby się tymi, którzy w trakcie wykonywania swojej pracy zostali dotknięci poważną chorobą czy ulegli wypadkowi.
To w trosce o nich, o możliwość ich rehabilitacji i leczenia połączyliśmy siły i walczymy z pasją o ich powrót do normalnego, godnego życia.

Niestety po trzynastu latach zmagania z chorobą, los dotknął go trzecim udarem i pomimo wysiłków lekarzy, dobrych myśli i do ostatnich chwil nadziei Boguś odszedł 25.04.2018 roku,
do miejmy nadzieję lepszego świata bez chorób i bólu.

W  początkowym założeniu, adresatami jej pomocy byli artyści i sportowcy czyli środowisko, które było najlepiej znane. Z czasem liczba potrzebujących pomocy tak bardzo się rozrastała, że ostatecznie do chwili obecnej Fundacja udzieliła wsparcia i otoczyła opieką blisko  900 osób (dzieci i dorosłych), z których większość nie jest związana ze światem kultury czy sportu.

Podopieczni Fundacji otrzymują wsparcie w zakresie rehabilitacji domowej, opieki psychologicznej, zakupu leków i sprzętu medycznego. Finansujemy również turnusy rehabilitacyjne.

 Dom Pasji

Ideą powstającej Fundacji oprócz realizacji intensywnych działań rehabilitacyjnych w domach naszych podopiecznych było stworzenie Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego, w którym Boguś, (nieposiadający żadnej rodziny i po wielomiesięcznej walce o zdrowie i życie na rożnych oddziałach szpitalnych, opuszczony jak to często niestety bywa przez większość swoich „przyjaciół” z lat przed chorobą…)   jak i inni podopieczni Fundacji odzyskiwaliby siły, powracali do sprawności, do pracy, czy też mogliby po prostu godnie żyć, rehabilitować się i usamodzielniać w … Domu Pasji.

Dom Pasji. Dom w którym odpowiednią, efektywną opieką przy wsparciu specjalistycznego sprzętu, którego w większości ze względu między innymi na gabaryty nie możemy użyć w warunkach domowych, otoczymy osoby chore, z niepełnosprawnościami, które utraciły sprawność w wyniku nagłych zdarzeń jak np. udar mózgu, wypadek, uszkodzenie rdzenia kręgowego, lub w wyniku rzutu postępującej choroby jak SM, SLA itp.

 Nasze cele realizujemy głownie poprzez realizację projektów kulturalnych, koncertów, pokazów, kwest z których pozyskane środki przeznaczamy na działania statutowe.

Nasza Fundacja jest dla osób potrzebujących i dla ich bliskich oraz dla nas pracujących… bo nigdy nie przewidzimy kiedy utrata zdrowia zepchnie nas na margines życia…

 

Baza sprawozdań finansowych i merytorycznych OPP
Aby zobaczyć sprawozdania naszej Fundacji wpisz: Fundacja Połączeni Pasją – KRS 0000264171


Statut Fundacji

Pobierz (PDF)

Wsparcie otrzymali